You are currently viewing Kaip apsisaugoti ir išnaikinti vištų erkutes?

Kaip apsisaugoti ir išnaikinti vištų erkutes?

Erkių atbaidymas yra svarbus ligų kontrolės ir bendros gerovės užtikrinimo veiksnys auginant vištas. Laimei, yra keletas natūralių būdų sumažinti vištinių erkių populiacijas, todėl nereikia naudoti pavojingų cheminių medžiagų, kurios galėtų pakenkti jūsų vištoms ar žmogui.

Atsargiai peržiūrėkite toliau pateiktus patarimus ir imkitės veiksmų. Kuo greičiau padarysite savo paukščius ir jų gyvenamąsias vietas tvarkingas, tuo sveikesnės ir laimingesnės bus jūsų kiemo vištos.

Maitinkite savo vištas česnaku
Česnakas yra natūrali priemonė nuo kenkėjų – vabzdžiai nekenčia jo kvapo ir skonio. (Be to, tai natūralus antibiotikas, antiseptikas, priešgrybelinis ir antibakterinis preparatas!) Pasinaudokite tuo, maitindami savo vištas šiuo nebrangiu, bet sveiku ingredientu kuo dažniau. Laikui bėgant, česnakas prasiskverbs per vištų odą, atbaidydamas kenkėjus.

Įberkite česnako miltelių į vištų pašarą, laikydamiesi normos: 1,5 svaro česnako miltelių kiekvieniems 50 svarų pašaro. Įsitikinkite, kad naudojate gryną česnaką, o ne česnako druską ar kitą prieskonį, kuriame yra česnako.

Taip pat galite įmesti kelias sutraiškytas česnako skilteles į vištų girdyklas. Kiekvieną dieną pakeiskite senas skilteles naujomis.

Kadangi erkės gali platinti ligas, tokias kaip Laimo liga ar Uolėtųjų kalnų dėmėtoji karštinė, kurios pavojingos paukščiams, žmonėms ir kitiems gyvūnams jūsų ūkyje, labai svarbu imtis priemonių, kad šios erkės nenukąstų jūsų paukščių. Česnakas yra paprastas ir efektyvus būdas tai padaryti.

Džiovintos natūralios žolelės
Kaip ir česnakas, kai kurios žolelės natūraliai atbaido vištų erkes ir kitus vabzdžius. Medetkos, ramunėlės, eukaliptas, levandos ir mėtos yra veiksmingiausios žolelės kovojant su kenkėjais.

Nors galite įsigyti paruoštų žolelių mišinių vištidėms ir lizdų dėžutėms, lengviau ir pigiau pasidaryti savo. Galite nusipirkti jau džiovintų žolelių arba džiovinti savo. Tada sekite šį receptą:

  1. Į dubenį įdėkite po vienodą kiekį kiekvienos džiovintos žolelės. Stenkitės naudoti kuo daugiau iš aukščiau išvardytų.
  2. Sutrinkite žoleles pirštais arba grūstuve.
  3. Laikykite mišinį uždaro tipo maišelyje arba uždaroje talpykloje, kol būsite pasiruošę naudoti.

Kartą per savaitę apibarstykite žolelių mišinį aplink savo vištidę, sutelkdami dėmesį į erdvę po perėjimo vietomis ir pastato perimetrą.

Rekomenduojame naudoti: veiksminga priemonė apsaugai nuo vištų erkučių ir kitų kenkėjų.

Priemonės privalumai:

  • Veiksminga ir efektyvi priemonė kovai su paukščių erkutėmis;
  • Galima naudoti kartu su veisliniais gyvūnais;
  • Lengva naudoti, kadangi priemonė yra skysto pavidalo;
  • Priemonė visiškai saugi aplinkai.

Paruošimas: skieskite preparatą santykiu 80 ml. priemonės ir 1L vandens.

Naudojimas: Paruošta naudoti priemonę, purškite į paukščių erkučių židinio vietą ir aplink ją bei profilaktiškai su šia priemone dezinfekuokite vištidę ir lizdus. Purkškite ant sausų paviršių.

Nepurškite priemonės ant paukščių ar kiaušinių!

Naudokite diatomitinę žemę
Diatomitinė žemė (DE), tokia kaip ši, kurią mes naudojame, yra universali, ekologiška medžiaga, labai veiksmingai kontroliuojanti įvairius išorinius parazitus, nuo utėlių ir erkučių iki pavojingų erkių. Tai tikras stebuklingas produktas, nes jis efektyviai naikina vabzdžius, tačiau yra saugus tiek gyvūnams, tiek žmonėms.

Yra keletas būdų, kaip galite naudoti DE, kad padėtumėte vištoms apsisaugoti nuo erkių jų kūnuose ir vištidėse. Pradžiai, į voneles savo teritorijoje įdėkite DE. Pačios dulkių vonios jau yra naudingos erkėms ir kitiems parazitams šalinti, tačiau įdėjus 1/2 dalies DE kiekvienai 1 daliai smėlio, jos taps dar veiksmingesnės.

Taip pat galite pabarstyti diatomitinę žemę (DE) vištidėse ir aplink jas, kad sunaikintumėte visus pasislėpusius vabzdžius. Pabarstykite ją gausiai aplink vištidės perimetrą, taip pat į lizdų dėžes, ant ir po laktomis.

Kadangi DE yra labai saugi, galite ją tiesiogiai naudoti ir ant savo paukščių. Švelniai pakelkite vištos plunksnas ir pabarstykite miltelių ant jos odos. DE padės pašalinti erkių nimfas, kurios po išsiritimo kelias dienas lieka prisitvirtinusios prie paukščių, taip pat suaugusias erkes, kurios gali užlipti ant vištų, kai jos laisvai ieško maisto.

 

Laikykite augmeniją trumpą

Kalbant apie augmeniją, tai yra vieta, kur gyvena ir slepiasi erkės, laukdamos gyvūno, ant kurio galėtų užlipti. Galite apsunkinti šių vabzdžių prilipimą prie jūsų vištų, jei laikote paukščius netoli žolės pasistenkite ją išlaikyti kuo trumpesnę.

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Nors vištos valgo erkes, šie nemalonūs vabzdžiai taip pat gali įkąsti: jos dažniausiai užlipa ant paukščių, kai šios ieško maisto. Erkių populiacija ypač aktyvi vasaros mėnesiais, ir jos nuolat ieško kito kraujo maistui. Jos slepiasi aukštoje žolėje ir medžių plyšiuose, laukdamos, kol praeis gyvūnas.

Diatomitinė žemė, vabzdžių repelentas ir česnako naudojimas yra geriausios erkių kontrolės priemonės, padedančios natūraliai apsaugoti vištas nuo vištinių erkių.

Svarbu stengtis, kad vištinės erkės nepatektų ant jūsų paukščių ir neįsikurtų vištidėje. Vištinės erkės klesti po vištidės apsauga: kai suaugusios patelės pateks į vidų, jos gali padėti daugiau nei 500 kiaušinių, pasisotinę jūsų višta. Tai gali greitai sukelti rimtą erkių užkrėtimo problemą ir sveikatos sutrikimų jūsų paukščiams.

Jei patvirtinote vištinių erkių užkrėtimą, efektyviau gydyti vištidę nei pačius paukščius. Štai ką daryti:

  1. Išvalykite vištidę: Kruopščiai išvalykite vištidę aukšto slėgio plovikliu, kad išplautumėte vištines erkes iš jų slėptuvių plyšiuose ir įdubose.
  2. Užsandarinkite plyšius: Uždarykite visus kampus ir plyšius naudojant hermetiką, o tada užtepkite dažų sluoksnį, kad dar labiau apsaugotumėte vištidės paviršius.
  3. Purškite insekticidą: Purškite insekticidu, kad sunaikintumėte likusias erkes.

Pagarbiai, Prekesukiui.lt komanda 🙂

Parašykite komentarą